4 odbornice na výživu

a mámy 8 dětí

Spojuje nás výživa a mateřství

4 vyštudované nutričné špecialistky spojilo nielen vzdelanie, ale predovšetkým materstvo a láska k deťom a ich strave. Do Brna, kde na lekárskej fakulte MU vyštudovali odbor nutričný terapeut, pricestovala každá z iného kúta Česko-Slovenska. To je mimochodom dôvod, prečo sú našej stránky po česky i slovensky.

Aj napriek tomu, že každá žijeme v inom meste, rozhodli sme sa spojiť sily i na diaľku a pretransformovať naše znalosti a skúsenosti s detskou stravou do knižnej podoby.

Písanie knihy po večeroch, keď už deti spali, bol len začiatok. Z našich pravidelných online telefonátov vzišiel nápad založiť organizáciu, ktorá by vzdelávala o výžive matiek a detí. 

A tak vzniklo ODMALA.

Mgr. Eliška Pivrncová

Nutriční terapeutka, laktační poradkyně

Mateřství a tři děti jsou hlavním důvodem, který mě přivedl k dětské výživě. S narozením dvojčat jsem na svém instagramu a  stránkách eliskapivrncova.cz začala komentovat nejčastější dotazy rodičů a některá doporučení. Již několik let se také věnuji laktačnímu poradenství a podpoře kojení.  Dlouhodobě se zabývám střevním mikrobiomem, který mne začal fascinovat při studiu ve Švédsku. Znalosti z výživy jsem nejprve začala propojovat s oblastí mikrobiologie na zahraniční stáži v anglickém Quadram institutu. V současnosti se věnuji vlivu výživy na vývoj dětského mikrobiomu na vědeckém pracovišti RECETOX v doktorandském studiu. 

Mgr. Judita Tkáčová

Nutričná terapeutka, špecialistka na alergie a intolerance

Vo svojom rodnom Prešove som založila prvú profesionálnu nutričnú poradňu zameranú na liečebnú výživu. Popri tom som pôsobila aj ako nutričná terapeutka v alergologickej ambulancii Alergoimun, kde sa špecializuje najmä na potravinové alergie a intolerancie. To ma priviedlo aj k úspešnému projektu Pravdy o atopii, ktorý prostredníctvom prednášok a workshopov spájal rodičov atopických detí s odborníkmi. Pred nástupom na materskú dovolenku som na pár rokov vyskúšala aj prácu ako učiteľka predmetu klinická výživa na Strednej zdravotníckej škole v Košiciach.

Mgr. Petra Kuřátková

Nutričná terapeutka, spoluautorka aplikace BabyDiary&tracker

Už počas štúdia som sa snažila propagovať správnu stravu a boriť výživové mýty, a tak som pár rokov striedala stoličku v škole i v redakcii. Pracovala som pre mnohé webové portály, ale prispievala som i do časopisov. Po škole moje kroky smerovali do nutričnej poradne Zdravého stravování, kde som poskytovala komplexné výživové poradenstvo, tvorila výživové plány, receptúry pre krabičkové stravovanie a pomáhala s online marketingom. Skúsenosti s tvorbou receptov a jedálničkov ma priviedli aj k viacerým zaujímavým projektom – zostavovala som napríklad mesačné svačinko-plány pre jedny pražské jasličky. Spolu s manželom som vyvinula mobilnú aplikáciu BabyDiary&tracker pre zaznamenávanie dojčenia, príkrmov, vylučovania a ďalších aktivít dieťatka. Na materskej dovolenke som založila online nutričnú poraďnu pre matky a ich deti. Keď neviem, čo s časom, prispievam na blog nutrimamma.cz alebo rovnomenný instagram.

Mgr. Tereza Vrábelová

Nutriční terapeutka, specialistka na redukci hmotnosti

Nemocniční praxe během studia jsem nikdy nevnímala jako rutinu, kterou musím pouze splnit. Navíc prostředí nemocnice mi je blízké možná i proto, že pocházím ze zdravotnické rodiny, a tak jsem si přála jít na zkušenou právě tam. Rok jsem pracovala na dospělé interně, poté téměř dva roky na pediatrických odděleních. Nejvíce mě zaujala ketogenní dieta při léčbě epilepsie u dětí. Ze školy jsem měla popsaný jeden řádek a v nemocnici se nestačila divit, co vše je potřeba o takové dietě vědět. Mezi mateřskými dovolenými jsem v rodném městě založila poradnu pro redukci hmotnosti. 

Osobní konzultace na míru vašemu strávníkovi

Rádi s vámi strávíme čas a poradíme dle vašich vlastních potřeb. Neváhejte si domluvit termín. Hodinová sazba za konzultaci je 49 EUR / 1290,- Kč. Účtujeme každých započatých 5 minut konzultace. Náš společný čas změří aplikace, vše je transparentní.

Napište si o termín

vyziva@odmala.com